Глодовий мед Поділля і його шлях до Європи.

Якщо їхати від Літинського повороту, що на Вінничині, по «сталінськiй трасі» в сторону Жмеринки і Могилів-Подільського, проїхавши річку Згар, з правого боку по ходу руху є з’їзд на піщану грунтову дорогу і якщо по ній їхати далi, то впираєшся в майже вимерле село Лисогірка яке розтягнулося уздовж річки.За селом є велике поле, більше 100 гектар суцільного глоду і шипшини. Восени все червоне, як журавлинний чек. Тільки кабани сновигають, переривають рилами землю, і тим самим сприяють появі нових чагарників і дерев.Один мій хороший товариш-пасічник, купив собі там на околиці села біля річки і цього поля старий будинок, за пару тисяч гривень і його точок в цьому місці працює на ГЛОДОВИЙ МЕД. Уздовж річки размешается державний заказник з охорони рідкісних видів птахів, тому поруч немає ніяких полів з сельхоз культурами.У минулому році він взяв 3 тонни цього унікального лікувального монофрейного меду вищої категорії. Цей сорт вважається одним з найбільш цінних, оскільки має безліч цілющих властивостей, а також є дуже рідкісним.

Потенційна мёдопродуктівность цього масиву в такому віці (15-20 років) більше 5-7 тонн глодового меду, з віком вона буде збільшуватися.

У квітках глоду містяться флавоноїди, кислоти кавова і хлорогенова, аміни. Великий вміст флавоноїдів в квіткових бутонах. Ці речовини не можуть не брати бджоли. Тому можна з упевненістю стверджувати, що мед з глоду містить і ці речовини.

Глодовий мед дуже корисний літнім людям. Цей вид меду ще називається «медом літніх людей». Він прекрасно регулює кров’яний тиск. А високим тиском зазвичай страждають літні люди. Зміцнює стінки артерій і капілярів. Застосовується ще й людьми страждаючими проблемами з шлунково-кишкового тракту, зокрема гастритом. Глодовий мед корисний при міокардi разом зі свіжим соком граната. Цей мед допомагає людям, які займаються розумовою працею, і допомагає знімати стомлюваність, а так само надає організму опірність захворюванням, а ще корисний для профілактики простудних захворювань.Олександр мед фасує в скляну тару і продає в Німеччину, Італію, Швецію, Норвегію, Польщу. Працює через своїх посередників в Литві. Ціна досить висока, баночку 200 грам він продає по 9,5 € своїм дрібним оптовикам. Рахувати чужі гроші поганий тон, але можна припустити, що свої чесно зароблені €140,0 тисяч він має з цього точка. Цього року замовлення до Великобританії на цей сорт меду, в такий же фасовцi за ціною 16,0 фунтів стерлінгів за банку.

Монофрейнi меда набирають популярність у всьому світі і створювати або покращувати такі масиви лікувальних медоносів, значить вести розумну пасіку.

Реклама